OPRAVY

Provádíme nezávislé pozáruční opravy šroubových, pístových a bezmazných kompresorů a elektromotorů. Nabízíme prodej náhradních dílů. Zaměřujeme se na kompresory Atlas Copco, dále pak Mark, Ceccato, Schneider a další,…

Běžné pozáruční opravy

Provádíme pozáruční opravy kompresorů značek Atlas Copco,, Mark, Ceccato, Schneider, Orlík, ALMiG, Atmos, ALUP,…
Zde uvádíme nejčastější problémy, se kterými se setkáváme.

ZTRÁTY OLEJE
PŘEHŘÍVÁNÍ KOMPRESORU
ZVÝŠENÁ HLUČNOST A VÝPADKY
ELEKTROZÁVADY

PORUCHY TERMOSTATU
ZASEKLÉ SERVO NA KLAPKÁCH
NEDOSTATEČNÉ ODVĚTRÁVÁNÍ
NEOBVYKLÉ ZVUKY

Styková koroze

Naší specializací je oprava styková koroze. Styková koroze vzniká narušením povrchu mezi dvěmi uloženými kovovými materiály s vůlí. Styková koroze nejčastěji vzniká na ložiskách, na hřídeli hlavního elektromotoru, ale také na hlavní šroubovnici tzv. elementu kompresoru. Často je styková koroze objevena během generální opravy kompresoru, kdy dochází k detailní kontrole všech součástí kompresoru. Neřešená styková koroze může vést k nevrtanému poškození celého kompresoru.

Jak se styková koroze projevuje?

Jedním z příznaků stykové koroze je zvýšená hlučnost kompresoru, zvýšené vibrace a vysoké hodnoty diagnostiky (tzv. SPM diagnostiky). Dále se mohou objevit v oleji kovové piliny.

Provádíme SPM diagnostiku

Co vlastně zkratka SPM znamená? SPM = The Shock Pulse Method = Metoda Rázových Pulsů. Jedná se o diagnostický nástroj, který monitoruje mechanický stav zařízení na základě nepřímého měření rychlosti nárazů. Vysoké hodnoty mohou odkazovat na stykovou korozi.